Dvůr pod starýma horama - penzion a tradiční vinařství na Slovácku

Dvůr pod starýma horama - penzion a tradiční vinařství na Slovácku

Vinařský penzion Dvůr pod starýma horama se nachází na okraji vinařské obce Boršice ve Slovácké vinařské oblasti, která je jednou ze čtyř vinařských podoblastí Moravy.

Připraveno je pro Vás 8 pokojů s celkovou kapacitou 23 lůžek. Jednotlivé pokoje jsou pojmenovány po jiné vinné odrůdě, jelikož v našem penzionu jde především o nevšední zážitky spojené s vinařskou tradicí Slovácka. Penzion má bezbariérový přístup a je vybaven i bezbariérovým pokojem.

Kromě komfortního a příjemného ubytování jsou pro Vás připraveny i velmi stylové sklepní prostory s posezením a možností prohlídky malebného muzea a výroby vína.

V penzionu Dvůr pod starýma horama je oáza klidu a pohody, kde poznáte, jak krásné je posedět a popovídat si u vybraného pokrmu z našeho jídelního lístku či sklenice výborného vína z našich sklepů.

Obec Boršice se nachází na úpatí pohoří Chřiby. To je zataženo do údolí potoka "Dlouhá řeka", kdy staří vinaři využívali úbočí svahu k pěstování vinné révy s odůvodněním, že horké větry vanou od údolí řeky Moravy a zastavují se o horské pásmo Chřibů, což přináší blahodárné prostředí pro pěstování vinné révy.

Obec je ve vinařské podoblasti Slovácko na jejím východním konci, což vínům dodává pikantní kyselinku. Naše vinařství se snaží o alespoň částečný návrat ke tradičním odrůdám a jak se říká, návrat k tradicím.

Vinařství má produkci cca 25 000 láhví s širokou škálou odrůd, a to hlavně typických odrůd vysazovaných v Boršicích či okolí, jako je například z bílých odrůd Muller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Neuburské, Tramín červený, Sauvignon a z červených Frankovka, Rulandske modré a Zweigeltrebe. A naopak z těch novějších Pálava, Malverina, Lena a z červených Alibernet či Neronet. Naší snahou je předvést vinařům vína v podobě suché, polosuché, ale i polosladké či sladké.

Penzion Dvůr pod starýma horama skloubí požadavky na kvalitní ubytování, vybrané vinařské služby a wellness balíčky, zázemí pro pořádní konferencí, degustaci vín, nabídku vinařských a sommerliérských kurzů, a to vše pod jednou střechou v příjemném a přátelském prostředí.

Máte-li zájem o ubytování v našem krásném penzionu, nebo chcete-li si objednat některé z našich s láskou připravovaných vín, podívejte se na naše právě probíhající akce zde.